hm. Józef Cegielski

Józef Cegielski – niezwykły instruktor, wieloletni pracownik bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej, zasłużony mieszkaniec Wilkowic oraz przede wszystkim, bardzo ciepła i wspaniała osoba. Swoją instruktorską służbę rozpoczął w Hufcu Gliwice. W latach 1975-1978 i 1981-1984 był komendantem Chorągwi Bielskiej ZHP, a w latach 1977-1980 członkiem Rady Naczelnej ZHP. Po rozwiązaniu Chorągwi Bielskiej kontynuował służbę w Hufcu Beskidzkim. W ostatniej dekadzie był przede wszystkim niezastąpionym komendantem naszego Ośrodka Harcerskiego „Wilczysko”!Ponadto był Kanclerzem ATH, założycielem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju ATH. W ostatnich latach mgr Cegielski pełnił funkcję pełnomocnika Rektora ATH ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku i opiekuna Filii Uniwersytetu w Wilkowicach. Dał się poznać także jako aktywny samorządowiec (m.in. przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szczyrk, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury w Radzie Miejskiej w Bielsku-Białej).Za swoją aktywność i zaangażowanie na wielu płaszczyznach został odznaczony m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz odznaczeniem „Zasłużony dla Akademii Techniczno-Humanistycznej” i „Za zasługi dla Województwa Bielskiego”. Druh Józef odszedł na wieczna wartę 15.03.2020r. Na zawsze pozostanie w pamięci wielu z nas jako wspaniały, pracowity człowiek, pełen zaangażowania i serca wkładanego w swoją pracę.